Мохамед Кудус отбеляза гол на претендента за сезона, за да накара критиците на Уест Хем да млъкнат
The Mirror | 2024-03-14 | 22:56:48

Критиците на Дейвид Мойс може да се чувстват смутени. Това беше динамитно представяне на Уест Хям, тъй като те преодоляха изоставане в първия мач, за да разбият Фрайбург и да запазят мястото си в петъчния четвъртфинален жребий.

Мойс беше наказан за стила на игра на своя отбор напоследък, тъй като резултатите на вътрешния пазар паднаха. Но нощи като тези затрудняват спора срещу неговата гледна точка, че отдавна не е било толкова добре на Чуковете.

И шотландецът вдигна тост за трети пореден европейски четвъртфинал, като каза: „От откъдето идваме, отбор, който избягва изпадане, това е брилянтно постижение.

„Клубът напредна толкова много през последните няколко години. Трудно е да се посочи колко добре е било. И искаме да го направим по-добър, ако можем.“

Мохамед Кудус завърши този триумф със забележителен четвърти гол, който накара ганаеца да дриблира на 60 ярда, преди да пробие покрай злополучния вратар на Фрайбург Ноа Атуболу - и петият му удар от средна дистанция също не беше лош.

„Змийски бедра“, каза Мойс. „Това беше брилянтен индивидуален гол, наистина гол от типа на Роувърс.“

Но щетите вече бяха нанесени срещу изумените им опоненти от Бундеслигата, тъй като Чуковете направиха 11 поредни домакински победи в Европа. Те изравниха равенството след девет минути, когато Лукас Пакета отлепи Винченцо Грифо, за да вкара от четири ярда - и винаги изглеждаше по-заплашително.

Фрайбург се стремеше да отговори бързо, когато Роланд Салай влачи нисък удар с няколко инча широк, с изключение на това усилие в 10-та минута да докаже най-чистия им шанс.

Гермците се радваха на по-голям дял от топката, но никога нямаше много динамика в играта им напред. А Уест Хем рутинно показва през последните три сезона, че не се нуждаят от притежание на топката, за да процъфтяват.

Всъщност голът на Джарод Боуен, който направи общ резултат 2-1, беше класика в жанра на Мойс - съчетавайки директност и сила с малко магия.

Боуен, който по-рано беше научил за друга повиквателна за Англия, се отърси от необмисленото предизвикателство на Кристиан Гънтър и намери ъгъл около Матиас Гинтър, който му позволи да пробие Долният десен ъгъл на Атуболу от 20 ярда.

Всеки страх, че Уест Хям ще се почувства опасно комфортно с предимство от един гол, се изпари, когато Кресуел стреля трети шест минути след почивката.

Боуен центърът отдясно бе изчистен само до Кресуел на границата на наказателното поле. Със свободата на източен Лондон, той се докосна, преди да стреля извън гредата.

Не след дълго хитростта на Кудус накара феновете на домакините, много от които напуснаха работа рано, за да стигнат навреме за ранен начален удар, викайки „оле“. И неговият соло опит в 77-ата минута, който изкриви защитата на Фрайбург отвътре навън, но завърши с по-слабия си десен крак, ги хвърли във възторг.

и получете ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия